Kako lakirati figure
Posted: Tue Jan 29, 2019 7:45 am
Nedavno sam imao jedan breakthrough pa sam mislio podijeliti sa Vama.
U zadnje vrijeme smo dosta debatirali o tome kako kvalitetno lakirati figure nakon što su obojane. Ne govorim da je moj sistem jedini ali vrhunski funkcionira i konačni rezultat je vrhunski.
1. koristim happy color matt spray. https://concolor.hr/proizvodi/saratoga-sprej-akril/
Njega treba dobro promiješati, min. minutu i onda u jednu posudu ulite tople vode te pustite bocu da se zagrije negdje 5 minuta. Nakon toga obrišite je i ponovno dobro protresite. Gledajte da prostorija u kojoj sprejate ne bude hladna i vlažna (sprej se može zamagliti). Mat lakovi najbolje funkcioniraju nakon 20 stupnjeva. To je isprobano kroz godine. Bitno je da se radi u potezima lijevo- desno. Happy color, koliko god ga nanijeli nekim čudom sve povuče i u trenutku kada mislite da ste "pretjerali" bude dobro na kraju, ali opet, nemojte pretjerivati.
Ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=I1tsrhqqo2w&t=3s je dosta dobar.
2. nakon happy colora, pustim da se model "odmori" barem jedan dan. Koristim Migov mat lak i destiliranu vodu 50%. To stavim u airbrush, spustim pritisak na 1,2 bara i sprejam model. Bitno je napomenuti da je happy color lagano satinast, pa pokaže točno gdje treba proći sa airbrushem.
https://www.migjimenez.com/en/varnishes ... rnish.html
Kada se osuši, moddel je mat. Najbolje do sada.
U zadnje vrijeme smo dosta debatirali o tome kako kvalitetno lakirati figure nakon što su obojane. Ne govorim da je moj sistem jedini ali vrhunski funkcionira i konačni rezultat je vrhunski.
1. koristim happy color matt spray. https://concolor.hr/proizvodi/saratoga-sprej-akril/
Njega treba dobro promiješati, min. minutu i onda u jednu posudu ulite tople vode te pustite bocu da se zagrije negdje 5 minuta. Nakon toga obrišite je i ponovno dobro protresite. Gledajte da prostorija u kojoj sprejate ne bude hladna i vlažna (sprej se može zamagliti). Mat lakovi najbolje funkcioniraju nakon 20 stupnjeva. To je isprobano kroz godine. Bitno je da se radi u potezima lijevo- desno. Happy color, koliko god ga nanijeli nekim čudom sve povuče i u trenutku kada mislite da ste "pretjerali" bude dobro na kraju, ali opet, nemojte pretjerivati.
Ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=I1tsrhqqo2w&t=3s je dosta dobar.
2. nakon happy colora, pustim da se model "odmori" barem jedan dan. Koristim Migov mat lak i destiliranu vodu 50%. To stavim u airbrush, spustim pritisak na 1,2 bara i sprejam model. Bitno je napomenuti da je happy color lagano satinast, pa pokaže točno gdje treba proći sa airbrushem.
https://www.migjimenez.com/en/varnishes ... rnish.html
Kada se osuši, moddel je mat. Najbolje do sada.
