Page 1 of 1

Kako lakirati figure

Posted: Tue Jan 29, 2019 7:45 am
by Bobulus
Nedavno sam imao jedan breakthrough pa sam mislio podijeliti sa Vama.
U zadnje vrijeme smo dosta debatirali o tome kako kvalitetno lakirati figure nakon što su obojane. Ne govorim da je moj sistem jedini ali vrhunski funkcionira i konačni rezultat je vrhunski.
1. koristim happy color matt spray. https://concolor.hr/proizvodi/saratoga-sprej-akril/
Njega treba dobro promiješati, min. minutu i onda u jednu posudu ulite tople vode te pustite bocu da se zagrije negdje 5 minuta. Nakon toga obrišite je i ponovno dobro protresite. Gledajte da prostorija u kojoj sprejate ne bude hladna i vlažna (sprej se može zamagliti). Mat lakovi najbolje funkcioniraju nakon 20 stupnjeva. To je isprobano kroz godine. Bitno je da se radi u potezima lijevo- desno. Happy color, koliko god ga nanijeli nekim čudom sve povuče i u trenutku kada mislite da ste "pretjerali" bude dobro na kraju, ali opet, nemojte pretjerivati.
Ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=I1tsrhqqo2w&t=3s je dosta dobar.

2. nakon happy colora, pustim da se model "odmori" barem jedan dan. Koristim Migov mat lak i destiliranu vodu 50%. To stavim u airbrush, spustim pritisak na 1,2 bara i sprejam model. Bitno je napomenuti da je happy color lagano satinast, pa pokaže točno gdje treba proći sa airbrushem.
https://www.migjimenez.com/en/varnishes ... rnish.html
Kada se osuši, moddel je mat. Najbolje do sada. :have_a_nice_day:

Re: Kako lakirati figure

Posted: Sat Mar 23, 2019 10:44 am
by Bobulus
Update:

Ovaj sprej radi fantastično: https://www.tuttohobby.it/it/prodotti-a ... 79329.html

Vidio ja na svoje oči (hvala Vedran). Prilikom toga, da još jednom napomenem, velika vlaga, hladnoća rade "frosting" kod svih aerosola. Izbjegavajte sprejati kada je loše vrijeme. Da li to bilo unutra ili vani. :have_a_nice_day: